Dlaczego piroliza staje się coraz bardziej popularna?
Termiczna metoda oczyszczania.
Czym jest i w jaki sposób przebiega piroliza?
Piroliza jest termiczną metodą czyszczenia. W wysokich temperaturach, bez dostępu powietrza, następuje termiczny rozkład zanieczyszczeń, po których zostaje niewielka ilość popiołów. Pirolizę przeprowadza się w specjalnych piecach, zwanych piecami pirolitycznymi. Taki piec składa się z dwóch komór. W pierwszej komorze, zwanej komorą oczyszczania, w temperaturze 400-430ºC zachodzi rozkład związków organicznych, z których składają się zanieczyszczenia.
W dodatkowej komorze, zwanej komorą dopalania, w której panuje temperatura 850-920ºC, następuje spalanie powstałych w procesie pirolizy gazów. W wyniku tego procesu na zewnątrz zostają uwolnione jedynie nieszkodliwe produkty spalania, co sprawia, że technologia ta nie przyczynia się do negatywnych zmian zachodzących w środowisku i jest dla niego bezpieczna.
Pirolizę najczęściej stosujemy do usuwania farb, lakierów, żywic i tworzyw sztucznych z elementów metalowych. Jako metoda czyszczenia piroliza jest niezawodna, efektywna i bezpieczna dla środowiska, co przyczynia siędo jej coraz większej popularności.
Pirolizę najczęściej stosujemy do usuwania farb, lakierów, żywic i tworzyw sztucznych z elementów metalowych. Jako metoda czyszczenia piroliza jest niezawodna, efektywna i bezpieczna dla środowiska, co przyczynia się do jej coraz większej popularności.
Jesteś zainteresowany?